Biotyna na włosy skórę i paznokcie – opinie

biotyna
4.7
(3)

Najpowszechniejszą reakcją na zauważenie pogorszenia kondycji włosów, czy też ich wypadaniu, jest wyprawa do drogerii po szampon, którego etykieta obieca pomoc powyższych problemów. Tymczasem nie każdy rodzaj problemów z włosami da się rozwiązać poprzez zastosowanie odpowiedniego produktu. Stan zdrowia włosów informuje nas o tym, co dzieje się w środku mechanizmu ludzkiego. Włosy wyraźnie osłabione mogą być więc wskazówką poważnych niedoborów istotnych dla zachowania zdrowia substancji. Wystarczyć powinno zwłaszcza ich częste wypadanie. Preparaty nie poradzą sobie z tym problemem. O wiele lepiej jest Skorzystać po rozwiązanie, jakim jest witamina na włosy.

Osłabione włosy? To możliwe, że jest to oznaka niedoboru biotyny.

Pod chemiczną nazwą „biotyna” kryje się witamina B7, zwana także witaminą H. Jest dostarczana do organizmu wraz pożywieniem – bogate w nią są produkty spożywcze takie jak: orzechy włoskie i ziemne, migdały, mąka pełnoziarnista, grzyby, niektóre warzywa (marchew, pomidory, szpinak), owoce (banany, melony, brzoskwinie), soja, drożdże, wątroba zwierząt, żółtko jajek, sery, masło. Ponadto, witamina B7 jest w pewnym stopniu naturalnie syntezowana przez florę bakteryjną jelit.

Rola biotyny w organizmie człowieka

Biotyna ma działanie na organizm człowieka ma wielorakie. Jej podstawowa rola przyniosła jej przydomek „witaminy piękna”. Od witaminy H bowiem zależy w ogromnej mierze kondycja skóry, włosów i paznokci, które w niemałym stopniu stanowią o wyglądzie . Jeśli chodzi o witaminy na włosy, biotyna jest zdecydowanie główną z nich. Jednak znaczenie biotyny w organizmie nie ogranicza się tylko do zapewniania pięknego wyglądu.

Biotyna odgrywa w ciele ludzkim rolę nośnika dwutlenku węgla. Uczestniczy w syntezie kwasów tłuszczowych i aminokwasów, odpowiada też za prawidłowy przebieg procesów glukoneogenezy. Witamina B7 bierze udział wytwarzaniu protrombiny, która jest

hair care panda

HAIR CARE PANDA

nieużyteczna dla należytej krzepliwości krwi. Biotyna ponadto wspiera pracę tarczycy i jest konieczna dla właściwego pochłanianiu kwasu askorbinowego, czyli witaminy C. Jak widać, biotyna właściwości ma bardzo zróżnicowaną ale wszystkie są istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Przede wszystkim zauważalne ma działanie biotyna na włosy, skórę i paznokcie i to zmiany w ich obrębie powinny być sygnałem ostrzegawczym, że być może nastąpił w ostatnim czasie jej ubytek. Biotyna reguluje wydzielanie łoju przez skórę, umacnia płytkę paznokci oraz pobudza wzrost włosów i nadaje im zdrowy wygląd. Zatem objawy takie np: łojotok, stany zapalne skóry, zmiana zabarwienia skóry, łuszczenie skóry, łamliwość paznokci, wypadanie lub osłabienie włosów, powinny zwrócić naszą uwagę.

Efekty niedoboru biotyny

Objawy związane z pogorszeniem kondycji włosów, skóry czy paznokci, to tylko część możliwych efektów niedoboru witaminy B7. Do niepożądanych skutków braku właściwej ilości biotyny w organizmie należą takie jak: bóle mięśni, drętwienie dłoni i stóp, podwyższenie cholesterolu we krwi, chroniczne zmęczenie, senność, rozdrażnienie.

Biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, charakteryzuje się krótkim okresem półtrwania. Sprawia to, że niemożliwe jest zgromadzenie jej zapasów w organizmie. Niedobory witaminy B7 występują wprawdzie relatywnie rzadko, jednak nie jest trudno do nich niechcący doprowadzić. Syntezę biotyny w jelitach wyczerpuje używanie antybiotyków, niektórych innych leków, spożywanie alkoholu, picie kawy, palenie papierosów. Niedobór może się też pojawić, jeśli dieta przez pewien czas będzie zbyt uboga w biotynę. Konsekwencje mogą być decydujące dlatego ważna jest szybka reakcja.

Główne ostrzeżenie

Zanim niedobór witaminy H zacznie siać spustoszenie w całym organizmie, najpierw da o sobie znać na zewnątrz. Pierwszymi oznakami niskiego poziomu biotyny są pojawiające problemy skórne i około-skórne. Dlatego, zamiast na widok większej niż zazwyczaj ilości włosów pozostałych na szczotce po czesaniu, można udawać się udawać się na poszukiwania szamponu do zadań specjalnych, warto zastanowić się, czy to słabość włosów nie wynika przypadkiem z niedoboru biotyny. Na korektę diety może być już wówczas za późno, gdyż przyjmowane wraz z nią ilości witaminy H mogą okazać się niewystarczające do zniwelowania niedoboru. Wyjście tego kłopot jest jednak sięgnięcie po adekwatnie zbilansowane substancje zawierające biotynę. Dobrym wyborem będą na przykład witaminy na włosy, gdyż biotyna jest najczęściej ich najgłówniejszym składnikiem. Biotyna tabletki, suplementy diety z biotyną, wspomagać znormalizować poziom tej ważnej dla funkcjonowania organizmu witaminy.

Jelly Bear Hair

Jelly Bear Hair

Warto zrozumieć, jakie dokładnie biotyna działanie wywołuje w skórze głowy. Kumuluje ona mianowicie cząsteczki biodostępnej siarki, po to, by następnie zasilić nimi, poprzez krew, macierz włosa (czyli jego korzeń). W macierzy włosa powstają wiązania siarkowe, które odpowiadają za silne i elastyczne spojenie łodygi włosa na całej jej długości. W macierzy włosa jest także wytwarzana masa keratynowa, która wypełnia przyrost łodygi. Proces ten odbywa się prawidłowo bezustannie. W związku z tym też suplement diety, taki jak biotyna tabletki, ma bezpośrednią rolę na stymulowanie porostu włosów.

Aby uchronić się przed wystąpienia niedoborów biotyny, powinno się przyjmować ją profilaktycznie. Witamina B7 jest w zupełności bezpieczna dla ludzkiego organizmu, a wielokrotne badania odnoszą że nie jest możliwe jej przedawkowanie. Również przyjęcie znacznie większych dawek biotyny niż zalecane, nie wywołuje żadnych negatywnych skutków dla zdrowia. Korzyści z przyjmowania biotyny są zaś nieocenione. Nie tylko pozwala ona utrzymać poziom niezbędnej dla życia witaminy w równowadze, ale też zapewnia efekt ładnych włosów, promiennej skóry i twardych paznokci.

Najlepsze witaminy na włosy

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.7 / 5. Vote count: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

About Post Author

You Might Also Like