Najlepsza odżywka do rzęs RANKING

odżywka do rzęs
5
(5)

Odżywki do rzęs to coraz popularniejszy kosmetyk, stosowany przez kobiety. Na rynku można znaleźć bardzo dużo różnych produktów, które różnią się formą aplikacji, składem czy przede wszystkim ceną. Jak wybrać to najlepsze dla siebie?

Piękne, gęste i podkręcone rzęsy są jednym z największych kobiecych atutów. Nic więc dziwnego, że niemal każda z Pań o takich rzęsach marzy. Dodają one spojrzeniu zalotności oraz sprawiają, że oczy wyglądają na zdecydowanie większe i bardziej wyraziste oraz wypoczęte. Niestety ,,matka natura” nie wszystkie z nas obdarza jednakowo gęstymi oraz długimi rzęsami. Z tego powodu kobiety bardzo często poddają się zabiegom przedłużania oraz zagęszczania rzęs, lub doklejają sztuczne rzęsy. Metody te chociaż przez jakiś czas pozwalają cieszyć się pięknym i uwodzicielskim spojrzeniem spod długich rzęs – na dłuższą metę jednak osłabiają nasze naturalne rzęsy i sprawiają, że zaczynają one wypadać. O wiele lepszą i zdecydowanie bardziej zdrową alternatywą dla wcześniej wspomnianych metod przedłużania i zagęszczania rzęs – są specjalne odżywki do rzęs na ich porost.

Produkt jakim jest odżywka na porost rzęs przed oficjalnym wprowadzeniem na rynek oraz dopuszczeniem do sprzedaży poddawany jest wielu badaniom oraz testom okulistycznym i dermatologicznym, które weryfikują jego bezpieczeństwo podczas stosowania. Odżywka do rzęs nowej generacji to w większości przypadków produkty stworzone na bazie substancji naturalnych oraz przyjaznych dla oka, a ich stosowanie jest bezpieczne nawet dla osób posiadających wady wzroku oraz skłonności do alergii.

Z racji tego, iż obecny rynek kosmetyczny oferuje nam bardzo bogatą ofertę odżywek do rzęs warto jest przejrzeć ich ranking, tak aby wiedzieć która z nich cieszy się największym zadowoleniem oraz pozytywną opinią konsumentów.

Najlepsze odżywki do rzęs ranking

1. EleverLash

najlepsza odzywka do rzes eleverlash

EleverLash to zdecydowanie najlepsza odżywka do rzęs na porost, która w pełni zasługuje na pierwszą pozycję w rankingu. Jej skład jest jak najbardziej naturalny oraz przyjazny dla wrażliwej skóry wokół oczu i powiek, a przeprowadzane testy nie wykazały odczynów oraz reakcji alergicznych nawet u osób o bardzo wrażliwej skórze ze skłonnością do częstych podrażnień oraz alergii.

To jedyny taki produkt na rynku, który przy regularnym stosowaniu pozwala osiągnąć pierwsze widoczne efekty już po dwóch tygodniach stosowania. Na najbardziej spektakularny rezultat należy jednak poczekać do około trzech tygodni – jednak jest to wciąż stosunkowo szybko biorąc pod uwagę czas oczekiwania na efekty przy stosowaniu innych tego typu odżywek. Serum do rzęs EleverLash na długie gęste i piękne rzęsy

EleverLash

EleverLash najlepsze serum do rzęs – bardzo skutecznie pobudza cebulki rzęs do szybkiego wzrostu oraz zdecydowanie je przyciemnia, dzięki czemu nakładanie tuszu do rzęs nie jest już konieczne. Odżywkę mogą także stosować osoby z przedłużanymi rzęsami, bowiem preparat nie rozpuszcza kleju i doskonale się wchłania. Ponadto cena preparatu jest stosunkowo niska biorąc pod uwagę to jak spektakularny efekt sztucznych rzęs można dzięki niej uzyskać.

2. Miralash

miralash serum do rzęs ranking

Odżywka do rzęs Miralash to druga pod względem pozytywnych opinii ze strony konsumentów oraz bezpieczeństwa w trakcie stosowania serum do rzęs i brwi. Jej skład jest jak najbardziej naturalny oraz nie powoduje podrażnień. Produkt aplikuje się stosunkowo łatwo – cały proces przypomina nakładanie eyelinera tuż nad górną linię rzęs. Przy regularnym stosowaniu możemy liczyć na piękny efekt długich, ciemnych oraz ładnie podkręconych rzęs bez żadnych skutków ubocznych, jednak pojawia on się zdecydowanie później, niż w przypadku stosowania zajmującej pierwsze miejsce w ranking odżywek do rzęs Eleverlash. Ponadto rzęsy bardzo szybko powracają do pierwotnego wyglądu oraz kondycji przy zaprzestaniu stosowania odżywki. Odżywka do rzęs Miralash jest odżywką raczej łatwo dostępną oraz stosunkowo wydajną, bowiem jedna buteleczka wystarcza na około pięć miesięcy regularnego stosowania.

Miralash

3. Realash

realash najlepsze odzywki do rzes

Odżywka do rzęs Realash to produkt przeznaczony dla wszystkich chcących wzmocnić oraz w naturalny sposób wydłużyć i pogrubić swoje rzęsy. Przy regularnym stosowaniu odżywki na efekty jednak należy czekać stosunkowo długo, bowiem przewidywany okres kuracji wynosi około trzech miesięcy. W trakcie tego czasu rzęsy powinny wydłużyć się o jakieś 25%. Chcąc wydłużyć je co najmniej o połowę konieczne jest jednak zakupienie kolejnego opakowania, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Odżywka na rzęsy chociaż jest bezpieczna i wyprodukowana na bazie naturalnych składników – w pewnych przypadkach powoduje pieczenie tuż po aplikacji jej na powiekę, które po pewnym czasie stosowania zwykle samoistnie ustępuje.

Pozwala wzmocnić, pogrubić oraz wydłużyć rzęsy, a uzyskane dzięki niej efekty utrzymują się nawet po odstawieniu preparatu.

4. Long 4 lashes

long 4 lashes

Odżywka do rzęs Long 4 lashes to bardzo popularna i łatwo dostępna odżywka, która pozwala osiągnąć niezwykle naturalny efekt wydłużonych i zagęszczonych rzęs. Na pierwsze efekty jej stosowania trzeba poczekać co najmniej 6 tygodni, a w niektórych przypadkach zdecydowanie dłużej. Preparat ma bardzo bogaty pod względem składników odżywczych skład, dzięki któremu rzęsy stają się odżywione i wzmocnione. Jednak poza kwasem hialuronowym, prowitaminą B5 i allantoiną do jego produkcji wykorzystano także lek na jaskrę – bimatoprost, którego bezpieczeństwo podczas stosowania nie zostało do końca potwierdzone. Chociaż stosujące go klientki nie uskarżają się na efekty uboczne to jednak składnik ten może być czasem przyczyną podwyższonego ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Pędzelek utrudnia precyzyjną aplikację preparatu przez co czasem może on się dostać do wewnątrz oka i wywołać świąd oraz pieczenie.

5. Eveline

eveline dobra odżywka do rzęs

Serum do rzęs Eveline to bardzo powszechnie dostępna odżywka do rzes oraz baza pod tusz do rzęs, którą możemy nabyć w większości drogerii, aptek oraz sklepów oferujących produkty kosmetyczne. Preparat nakłada się za pomocą szczoteczki przypominającej tę do tuszu do rzęs – co niestety nie pozwala składnikom aktywnym na przeniknięcie ich do cebulek rzęs i pobudzenie ich do szybszego wzrostu. Chociaż sama odżywka do rzęs nie pobudza cebulek do szybszego wzrostu rzęs to jednak bardzo ładnie je nabłyszcza i jako baza sprawdza się całkiem dobrze pozwalając uzyskać efekt o wiele grubszych rzęs.

Niewątpliwym plusem preparatu jest jego dostępność oraz stosunkowo niska cena, jeżeli jednak oczekujemy spektakularnego efektu sztucznych rzęs to lepiej jest sięgnąć po którąś z zajmujących wyższe pozycje w rankingu pozycji.

Serum przyspieszające wzrost rzęs i brwi

Preparaty wzmacniające rzęsy oraz pobudzające ich cebulki do szybszego wzrostu takie jak serum do rzęs opinie zyskują coraz większą popularność na rynku kosmetycznym. Nic w tym dziwnego, bowiem w całkowicie bezpieczny sposób pozwalają one osiągnąć efekt sztucznych rzęs w warunkach domowych – bez żadnych skutków ubocznych oraz działań niepożądanych takich jak podrażnienia, czy odczyny alergiczne. Większość z nich jest całkowicie bezpieczna do stosowania u niemal każdego – nawet osób ze skłonnością do alergii oraz posiadających wady wzroku.

Dzięki nim osoby o cienkich oraz bardzo rzadkich i jasnych rzęsach nie muszą już poddawać się zabiegom przedłużania oraz zagęszczania rzęs, które chociaż początkowo dają zadowalające efekty to jednak na dłuższą metę osłabiają naturalne włoski i obciążają je – powodując bardzo często, że wraz ze sztuczną rzęsą tracimy również swoje własne. Tego typu produkty poleca się wszystkim chcącym naturalnie wydłużyć i pogrubić swoje rzęsy oraz uzyskać spektakularny efekt sztucznych rzęs, na przykład przed ważnym wydarzeniem takim jak chociażby własny ślub lub na co dzień.

Warto pamiętać o tym, że głównym zadaniem rzęs jest ochrona oczu. Dlatego u większości osób osiągają one długość 7-12 mm na górnej powiece i 6-9 mm na dolnej powiece. Sama ilość rzęs też może się różnić. Szacuje się, że na górnej powiece rośnie 85-200 rzęs, a na dolnej jedynie 50-100 rzęs. Różnice w ilości czy długości mogą więc być znaczne. Niektóre osoby z natury mają długie i gęste rzęsy, a inne choć rzęs mają dużo, to są one dość krótkie i przez to oko wygląda mniej atrakcyjnie niż byśmy chcieli. Także kolor rzęs może być problematyczny.

Jak działają odżywki do rzęs i brwi?

Osoby o jasnej karnacji zwykle mają też bardzo jasne rzęsy, które bez pomalowania ich np. tuszem do rzęs, są praktycznie niewidoczne. Oczywiście dla fizjologii i działania rzęs nie jest to problematyczne, ale dla osób, które chcą ładnie wyglądać może być powodem kompleksów. Jak sprawić, żeby rzęsy były ładne? Pomocne może być serum do rzęs i brwi.

serum do rzęs

Serum do rzęs wedle potrzeb

Niektóre osoby szukają odżywki, która sprawi, że ich rzęsy będą dłuższe. Inna osoba chce je przyciemnić. A jeszcze kolejna będzie szukała środka na zagęszczenie włosków. Najlepsza odżywka do rzęs, to taka, która da pożądany efekt. Na rynku jest bardzo wiele serów czy odżywek, które mają poprawiać wygląd rzęs. Różnią się one także składnikami aktywnymi. Z powodzeniem można znaleźć produkty oparte o wyciągi roślinne, jak i odżywki stymulujące porost rzęs komponowane na bazie najnowszych odkryć medycyny.

Bimatoprost czy roślinne składniki?

Najbardziej kontrowersyjnym składnikiem w odżywkach na porost rzęs jest bimatoprost. Wiele osób nie chce go używać, bo jest to składnik stosowany w leczeniu jaskry i panuje pogląd, że można sobie uszkodzić oko. To nie prawda! Po pierwsze faktycznie składnik ten używany jest w kroplach do oczu, ale w stężeniu 0,1-0,3 mg/ml. Natomiast w odżywkach stosuje się stężenie do 0,03%. Czyli nawet 10-krotnie niższe! Po drugie odżywkę do rzęs aplikuje się na linii rzęs, aby produkt dotarł do cebulek. Zatem produkt ten nie ma kontaktu z oczami. A jakie daje efekty na rzęsach? Ponad 45% osób uzyskuje świetne efekty. Na tyle dobre, że poleca takie odżywki innym.

eleverlash serum stymulujące wzrost rzęs

Z kolei naturalne składniki stosuje się jako elementy wspomagające stosowanie odżywek z bimatoprostem lub też w osobnych kuracjach, skupiających się na przykład na poprawieniu kondycji rzęs. Jeśli komuś zależy na lepszej kondycji rzęs, ale nie na ich wydłużeniu powinien zastosować właśnie sera oparte o witaminy i składniki naturalne. Głównie w takich produktach stosuje się witaminy B5 czy E. Bardzo często stosuje się też panthenol, aloes czy allantoinę, które mają nawilżać, wygładzać włos, łagodzić podrażnienia powstałe na skórze przy cebulce czy też regenerować rzęsy. Także dodatek oleju rycynowego sprawia, że rzęsy po kuracji są bardziej elastyczne, grubsze i ciemniejsze.

Odżywka do rzęs jak stosować

Odżywki do rzęs i brwi aplikuje się w bardzo prosty oraz wygodny sposób tuż nad górną linią rzęs przy użyciu wygodnego pędzelka – na suchą i oczyszczoną skórę powieki – najlepiej na noc, bowiem podczas snu nasze rzęsy rosną najintensywniej.

serum przyspieszające wzrost rzęs nie zaleca się jednak stosować u osób poniżej osiemnastego roku życia, kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji – bowiem składniki preparatu mogą przenikać z krwiobiegu matki do delikatnego organizmu rozwijającego się w jej łonie płodu oraz u osób po przebytej chemioterapii.

Odżywka do rzęs – ile czasu trzeba używać?

Odżywka do rzęs opinie mają bardzo różne. Jednak najczęściej wynika to z braku wiedzy, o tym jak działają rzęsy! Trzeba wiedzieć, że rzęsy mają fazy wzrostu. W jednej rosną z cebulek, potem są w fazie stałej, następnie przygotowują się do wypadania, a w końcowej wypadają. Jeśli chcemy mieć długie rzęsy to trzeba stosować odżywkę w fazie anagenu, czyli wzrostu rzęs. Ta faza trwa 1-2 miesiące i nie każda z rzęs jest w tej fazie w tym samym czasie. Co to znaczy? Oznacza to, że odżywka do rzęs efekty da dopiero, gdy trafimy na fazę wzrostu rzęs!

Dlatego zalecane jest, aby używać jej co najmniej 3 miesiące, ponieważ w tym czasie większość rzęs przejdzie fazę anagenu, a więc będzie można pobudzić je do dłuższego wzrostu. Dzięki temu rzęsy urosną dłuższe niż bez wspomagania odżywką.

Ale ponieważ nie zapobiegnie się przejściu rzęs w kolejną fazę trzeba uzyskane efekty podtrzymywać. Nawet po intensywnej 3-miesięcznej kuracji zaleca się, aby serum przyspieszające wzrost rzęs pozostała na stałe w naszej pielęgnacji. Można ją nanosić 1-2 razy w tygodniu, aby pobudzić kolejne rzęsy, będące w fazie wzrostu. W ten sposób cały czas będziemy cieszyć się ładnymi rzęsami. Niestety tak funkcjonuje nasz organizm, że żadnej z faz wzrostu rzęs nie można zatrzymać, a więc czy chcemy czy nie, i tak będą one wypadać. Same rzęsy żyją około 100-150 dni. Ale po tym jak przejdą ostatnią fazę, na ich miejsce wyrosną nam nowe!

Odżywki do rzęs – podsumowanie

Można powiedzieć, że stosowanie odżywek do rzęs bardzo poprawi ich wygląd. Jednak w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, warto wybrać inną odżywkę. Najlepsze z nich mogą wydawać się drogie, ale zwykle ich działanie jest ponadprzeciętne i już po kilku tygodniach można mieć wachlarz z rzęs, które będą widoczne z daleka. Warto dbać nie tylko o samą cerę, ale i o okolice oczu,w tym okalające je rzęsy.

Która kobieta nie chciałaby mieć pięknych, długich rzęs? Która nie chciałaby uwodzić spojrzeniem czy też wzbudzać zazdrość u swoich koleżanek? Odpowiedź jest prosta i wystarczy zadbać o piękne rzęsy odpowiednimi preparatami.

Najprostszym i popularnym sposobem jest stosowanie odżywki do rzęs i brwi. Zawiera ona substancje aktywne, które pobudzają rzęsy do wzrostu. Dzięki niej włoski stają się grubsze, dłuższe, gęstsze i nieco ciemniejsze. Odżywkę do rzęs stosuje się zazwyczaj około trzech miesięcy, wówczas efekty są optymalne. Sposób jej aplikacji jest szybki, ponieważ wystarczy nałożyć płyn za pomocą wbudowanego pędzelka na linię rzęs tak jak eyeliner.

Serum pobudzające wzrost rzęs i brwi – pierwsze efekty

Pierwsze efekty widoczne są po około dwóch tygodniach, natomiast po upływie czasu, który jest zalecany przez producenta, można cieszyć się pięknymi, długimi rzęsami. Taki sposób poprawiania wyglądu jest coraz bardziej popularny oraz konkuruje ze sztucznym przedłużaniem rzęs. Jest alternatywą, która wymaga czasu, ale przynosi wymierne rezultaty i pozwala oszczędzać pieniądze. Przewaga stosowania odżywki nad sztucznym przedłużaniem rzęs jest taka, że po zaprzestaniu stosowania rzęsy wracają do stanu pierwotnego. Po zdjęciu sztucznych rzęs, te naturalne niejednokrotnie są w opłakanym stanie.

Natura nie obdarzyła Cię długimi, czarnymi rzęsami? Jeśli zauważyłaś, ze Twoje rzęsy stały się dodatkowo słabe, wypadają i mają jasny kolor, spróbuj wzmocnić je odpowiednim preparatem. W tym celu udaj się do drogerii lub apteki i spytaj o najlepszą odżywkę do rzęs. Zakup właściwego kosmetyku pozwoli wzmocnić włoski i pobudzi je do wzrostu.

serum do rzes

Od lat panuje mylne przekonanie, że używanie tuszów od rzęs osłabia włoski. W rzeczywistości nowoczesne kosmetyki nie wpływają negatywnie na kondycję rzęs a wręcz przeciwnie, często pomagają je odżywić. Jednak zawartość wzmacniających składników w maskarze nie może się równać tym, które ma w składzie serum pobudzające wzrost rzęs. Jest to preparat stricte przeznaczony do odbudowy słabych włosków, również na brwiach. Produkt należy stosować codziennie, zgodnie z treścią ulotki. Efekty zauważysz szybko, jednak w pełna poprawa kondycji rzęs nastąpi po kilku miesiącach.

odżywki do rzęs zwana także popularnie regenerum do rzęs to kosmetyk, który na stałe powinien zagościć w każdej damskiej kosmetyczce. Dzięki stworzonemu w oparciu o opinię konsumentów oraz analizę składów preparatów rankingowi – mamy nadzieję, iż o wiele łatwiej oraz skuteczniej uda się Państwu dokonać wyboru idealnej odżywki do rzęs, która pozwoli w naturalny sposób poprawić ich stan oraz wygląd.

Wzmocnione rzęsy będą piękniejsze i makijaż oczu będzie się lepiej prezentować. Na zakup odżywki naprawdę warto się skusić!

Najlepsza odżywka do rzęs

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 5

No votes so far! Be the first to rate this post.

About Post Author

You Might Also Like

13 Replies to “Najlepsza odżywka do rzęs RANKING”

 1. Stosowałam tego Realasha… NIGDY WIĘCEJ!… Ale może zacznę od początku. Moje rzęsy od dziecka to była istna masakra. Nie dość, że krótkie to proste jak druty, a na dodatek jeszcze jasne, ledwo co było je widać. No a która dziewczyna nie marzy o pięknych, wywiniętych wachlarzach? No właśnie, każda z nas. Dlatego też zawsze doklejałam sztuczne kępki, żeby choć trochę podratować sytuację. Mój chłopak jednak tego nie znosił. A czego się nie zrobi dla miłości?… Poszperałam w necie i trafiłam na Realash. Słowa producenta to był miód na moje uszy. Rzęsy gęste i długie do nieba! Po zdjęciu tych doklejanych jeszcze tego samego dnia zaczęłam kurację. Przez pierwsze dni oczy bardzo mnie szczypały, ale stwierdziłam że to pewnie tylko początki i to przejdzie. Minęło półtorej tygodnia a ja napuchłam jak balon, musiałam jechać na pogotowie bo ledwie widziałam na oczy. Nigdy w życiu tak się nie bałam.. Na szczęście wszystko udało się naprawić ale teraz mam uraz do tego typu odżywek… nie wiem czy jeszcze kiedyś się odważę

  1. szkoda mi Ciebie :”””( a próbowałaś czego innego? najlepiej zacznij od odżywek przebadanych dermatologicznie, takich jak ten eleverlash, przeszedł szereg testów przed dopuszczeniem do sprzedaży, ja nie stosowałam bo mam rzęsy do czoła :DDDD ale jeśli miałabym się skusić to na pewno na tą 🙂

  2. JESTEM W SZOKU!! A CHCIAŁAM TO KUPIĆ :O DZIĘKUJĘ ZA TEN KOMENTARZ NA PEWNO NIE WYBIORĘ REALASHA…

 2. jak dla mnie Eleverlash rządzi, efekty takie jak obiecane, super rzęsy w krótki czasie, jestem bardzo zadowolona 😀

  1. potwierdzam słowa Basi, też stosowałam i ją uwielbiam, nie ma lepszej na rynku <3 love eleverlash <3

  2. ja też używam cały czas, efekt sztucznych rzęs gwarantowany dziewczyny, szkoda, że nie można wstawić zdjęcia to pokazałabym wam efekty 🙂

 3. ja stosowałam Long4lashes, takie sobie jak mam być szczera, równie dobrze zadziała olejek rycynowy a jest o wiele tańszy hihihi

  1. a po jakim czasie zauważyłaś jakieś efekty? Bo ja smaruję rzęsy już 4 tygodnie i nic a nic 🙁

   1. wiesz co kochana jakichś szczególnych to wcale nie widziałam, ale chyba trochę się przyciemniły, jakoś tak po ok. miesiącu. jeśli zależy Ci na szybszych efektach to radzę poszukać czegoś lepszego 🙂

Comments are closed.