Naturalny morski kolagen rybi opinie i właściwości

kolagen rybi
5
(1)

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o kolagenie. Swego czasu świat praktycznie oszalał na punkcie kolagenu.

Kolagen stało się słowem-kluczem, niemalże magicznym produktem, pod wpływem którego wszelkie problemy znikają. Czy tak jest faktycznie? W rzeczy samej kolagen opinie ma rozliczne i w większości przypadków całkiem dobre, żeby nie powiedzieć, że wręcz – świetne. Warto więc przyjrzeć się kolagenowi jako takiemu nieco bliżej. W końcu jeżeli coś tak bardzo zamieszało na rynku usług kosmetycznych – warto wiedzieć o nim co nieco.

Czym jest kolagen?

Kolagen to składnik tkanki łącznej – dość zasadniczy składnik, warto dodać, bo kolagen naturalny zajmuje przeszło trzydzieści procent masy białka człowieka i przeszło siedemdziesiąt procent masy białek, które tworzą skórę. Proces starzenia się człowieka sprawia, że kolagen zawarty w ludzkim ciele degraduje się, a nowy nie pojawia w ilości wystarczającej. Stąd problemy ze zmarszczkami czy obwisłą skórą. A przecież to nie jest rzecz, z którą kobiecie łatwo się pogodzić. Żadnej kobiecie. Zresztą kolagen nie jest związany jedynie ze skórą – występuje przecież również w wątrobie, nerkach, układzie kostnym, stawach czy przewodzie pokarmowym.

Kolagen jest białkiem występującym naturalnie w tkankach łącznych człowieka, także w stawach i ścięgnach. Proces starzenia się skóry, stres i zanieczyszczenia powodują coraz mniejszy udział kolagenu, a co za tym idzie – pojawienie się zmarszczek, wiotkość, brak blasku i zdrowego wyglądu. Zastosowanie naturalnego kolagenu morskiego, pozyskanego z ryb, jest wysoce skuteczne ze względu na jego podobieństwo w budowie do kolagenu ludzkiego.

Ubytki kolagenu nie są czymś, z czym łatwo się pogodzić. Nie są też z czymś, z czym powinniśmy się w ogóle godzić – przecież gdy w grę wchodzi zdrowie, należy o nie walczyć, a nie odpuszczać. Zdrowie ma się w końcu tylko jedno.

Technologia poszła do przodu, również na rynku usług kosmetycznych oraz farmaceutycznych. W dzisiejszych czasach można uzupełnić ubytku kolagenu. I co bardzo ważne – można to zrobić za pomocą kolagenu naturalnego. Kolagen rybi, bo o nim mowa, to rzecz, która jest jak najbardziej naturalna i jako taka ma zdecydowanie najwięcej dobroczynnych możliwości. W końcu nie od dziś wiadomo, że wszystko to, co najlepsze idzie do człowieka prosto z natury. A gdy człowiek i natura zaczynają współpracować – efekty mogą przejść najśmielsze oczekiwania.

Wiadomo już czym jest kolagen i gdzie się znajduje. Ale jak uzupełniać jego braki? W dzisiejszych czasach kolagen w proszku nie jest niczym dziwnym. Tak samo jak niczym dziwnym nie jest kolagen w tabletkach. To naprawdę nie wymaga od człowieka sporo wysiłku. Wymaga co najwyżej zainteresowania się kwestią własnego zdrowia i wyglądu.

Kolagen rybi właściwości

Co można osiągnąć dzięki kolagenowi? Jeżeli tylko sięgniemy po dobry, naturalny kolagen – naprawdę wiele. Płytkie zmarszczki wypełnią się, skóra stanie się bardziej napięta i elastyczna – to w końcu właśnie kolagen sprawia, że skóra ma piękny i młodzieńczy wygląd. Kolagen nie tylko na skórę ma tak magiczne wręcz możliwości. Kolagen na stawy również działa w sposób dobroczynny – a bóle stawów to coś, na co, statystycznie rzecz ujmując, cierpi coraz więcej osób i to nie tylko tych, którzy są w całkiem podeszłym wieku. Problem dotyka też coraz młodsze osoby. Warto sięgnąć po kolagen. W końcu nie od dziś wiadomo jest, że dużo lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Profilaktyka zdrowotna to absolutna podstawa w dbałości o życie bez bólu.

Kolagen – białko młodości

Znaczny udział kolagenu (1/3 wszystkich ludzkich białek) w budowie włosów, paznokci, a przede wszystkim skóry sprawia, że jego niedobory uwidaczniają się niemal natychmiast. Włosy staja się osłabione i suche, skóra wiotka i pozbawiona witalności, a paznokcie nierówne i łamliwe. Brak kolagenu skutkuje także występowaniem przebarwień, pogorszeniem funkcjonowania układu krwionośnego oraz wzmożonym stresem oksydacyjnym, mającym wpływ niemal na każdą sferę działania naszego organizmu. Zastosowanie odpowiedniego suplementu, zawierającego naturalny kolagen morski, pozwala uzupełnić braki, a w konsekwencji – z powrotem poczuć się pięknie, młodo i energicznie.

Jaki kolagen wybrać na stawy?

Kolagen jest jednym z głównych budulców chrząstki stawowej. Dzięki swojej wyjątkowej odporności i sprężystości, gwarantuje odpowiednią ruchomość stawów. Niedobór kolagenu, w połączeniu z niedoborem mazi, może doprowadzić do poważnych w skutkach dolegliwości np. choroby zwyrodnieniowej stawów. Odpowiednia podaż kolagenu rybiego, który jest najbardziej zbliżony budową do występującego w organizmie ludzkim i posiadający wysoką biodostępność, zwiększa produkcję mazi stawowej, a co za tym idzie – gwarantuje odpowiednią ruchomość i bezpieczeństwo kości. Suplementacja kolagenem w proszku jest szczególnie polecana aktywnym, zawodowym sportowców, których stawy są codziennie poddawane ciężkiej pracy, o zwiększonym ryzyku wystąpienia urazów i zwyrodnień.

Kolagen morski a młody wygląd skóry

Wspomniany już wcześniej wpływ niedoboru kolagenu na wygląd skóry wynika ze stopniowego zanikania włókien kolagenowych, znajdujących się w warstwie skóry właściwej już po 25. roku życia. Ponadto, niedobór kolagenu jest potęgowany przez niezdrowy styl życia, palenie papierosów, zanieczyszczenia powietrza, szkodliwą żywność, a także wystawianie skóry na silne działanie promieniowania UVA/UVB oraz intensywny wysiłek fizyczny. Niewystarczająca ilość kolagenu w organizmie skutkuje również pojawiającymi się stanami alergicznymi, przebarwieniami, a także rozstępami skóry oraz cellulitem.

Kolagen morski – w proszku czy w tabletkach?

Skuteczną suplementację kolagenem warto rozpocząć jeszcze przed wystąpieniem silnych objawów. Przekraczając barierę 25 lat, intensywnie żyjąc i jednocześnie dbając o swoją skórę – prędzej czy później zaczniemy odczuwać jego niedobory. Kolagen rybi w proszku, w tej formie dostępny jest np. preparat Premium Collagen 5000, to najlepiej przyswajalna forma. Wysoka bioaktywność i wchłanialność suplementu oraz wzbogacenie o dodatkowe substancje – witaminę C, stawia go na pierwszym miejscu wśród tego typu preparatów na rynku. Warto dodać, że Premium Collagen 5000 nie zawiera żelatyny wieprzowej.

Kolagen jest jedną z najbardziej zadziwiających form białka. To właśnie kolagen sprawia, że nasza skóra czaruje młodym wyglądem i dobrą formą. Kolagen dość często nazywany bywa białkiem młodości, co ma swe logiczne wyjaśnienie. To, jak kolagen działa na naszą skórę sprawiło, iż stał się on istotnym składnikiem licznych preparatów kosmetycznych. Kosmetyki w których znajduje się kolagen spełniają ogromną rolę w pielęgnacji skóry dojrzałej. Kosmetyki zawierające w swym składzie kolagen bardzo dobrze sprawdzają się w walce ze zmarszczkami. Preparaty te sprawiają zarazem, że nasza skóra może się szybciej regenerować. Wszystko to sprawia, że pielęgnacja skóry przy pomocy preparatów z dodatkiem kolagenu pomaga znacznie dłużej radować się zdrową cerą pozbawioną widocznych zmarszczek.

Polecane produkty:

Flexidium 400

Premium Collagen 5000

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

About Post Author

You Might Also Like