Naturalne spalacze tłuszczu. Zielona herbata

zielona herbata
5
(1)

Coraz częściej zwracamy uwagę na nasze zdrowie i co na niego wpływa. Kupując żywność patrzymy na zawartość odpowiednich składników, dlatego podczas stosowania diety warto zwrócić uwagę na naturalne spalacze tłuszczu, które pomogą nam w walce z dodatkowymi kilogramami.

Jednym z takich darów natury jest zielona herbata. Największe jej ilości wypijane są w Chinach i Japonii ale ze względu na swoje cudowne właściwości przekonali się również do niej Europejczycy. Ta grupa herbat charakteryzuje się największą ilością gatunków różniących się smakiem, aromatem i jakością. Dlatego zanim dokonamy zakupu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby nie była ona już w torebkach ekspresowych oraz jeśli wybierzemy opcję aromatyzowaną pilnujmy aby aromaty również były naturalne, najczęściej są to kwiaty jaśminu i lotosu.

Co nam daje regularne picie zielonej herbaty?

  • obniża poziom trójglicerydów i cholesterolu
  • wzmaga wydzielanie soków żołądkowych, przyspieszając przemianę materii
  • ułatwia spalanie tłuszczu
  • pomaga w walce z otyłością
  • wpływa na odpowiedni poziom cukru
  • oczyszcza zęby z kamienia nazębnego zmniejszając ryzyko próchnicy
  • zwalcza bóle głowy, ciała
  • działa pobudzająco, przedłuża życie
  • oczyszcza organizm z toksyn
  • w kosmetyce ma działanie odprężające i relaksacyjne, oraz odmładzające

Dlaczego zielona herbata odchudza?

Ze względu na swoje właściwości zieloną herbatę można stosować jako naturalny spalacz tłuszczu. W liściach tej rośliny zawarty jest pobudzający związek podobny do kofeiny, czyli teina. Ze względu na słabsze działanie teiny, napar z zielonej herbaty możemy pić znacznie częściej niż w przypadku filiżanki kawy, a wieczorem nie będzie groziła nam bezsenność.

BurnBooster
Włączenie zielonej herbaty do diety i regularne jej stosowanie, pozwoli nam stracić około 7% więcej tłuszczu, zwłaszcza w okolicach brzusznych. Zielona herbata jako napój wzmaga wydzielanie soków żołądkowych, co powoduje przyspieszenie naszej przemiany materii i skutecznie pomoże nam w walce z nadprogramowymi kilogramami. Jeśli jednak większość czasu spędzamy w pracy i nie mamy możliwości sporządzenia naparu, warto rozejrzeć się za naturalnymi suplementami diety, które zawierają wyciąg z zielonej herbaty.

Zobacz Titanodrol

Jak sporządzić napar?

Aby prawidłowo przygotować napar z zielonej herbaty najpierw należy przeczytać instrukcje na opakowaniu. Jednak najczęściej jeśli chcemy uzyskać efekt pobudzający, działający na szybszą przemianę materii należy parzyć herbatę nie dłużej niż trzy minuty w temperaturze wody około 80 stopni C. Przydatną informacją jest fakt, że ponownie zaparzona herbata wydziela jeszcze więcej zdrowotnych związków, jednak nie powinno się tego robić więcej niż trzy razy, oraz należy zwracać uwagę aby nie odstawiać namoczonych liści na zbyt długi czas ponieważ mogą ulec procesom gnilnym.

BurnBooster
Tak sporządzony napar aby wzbogacić smak najlepiej wypijać z porcelanowych filiżanek, na pewno unikamy wszelkiego rodzaju plastikowych kubków. Warto też zaopatrzyć się w czajniczek do parzenia herbat, wtedy w upalne dni będziemy mogli delektować się również wersją schłodzoną dodając do ostygniętego napoju kostki lodu. Oczywiście napój ten stosowany samodzielnie nie pozwoli nam na osiągnięcie spektakularnych efektów w odchudzaniu, dlatego jeśli chcemy aby nasze kilogramy szybko spadały postawmy również na zbilansowaną dietę oraz ruch.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

About Post Author

You Might Also Like